Описание
Знаете ли какви са новите изисквания по отношение на преддоговорната информация, която сме задължени да предоставяме като онлайн магазин и онлайн платформа? Осигуряваме ли прозрачността на алгоритмичните параметри за класиране, които са от решаващо значение за определяне на онлайн видимостта ? Какви са правните аспекти по този въпрос? Как уреждаме отношенията с нашите партньори, които поддържат нашите социални мрежи и онлайн магазин? Вярваме им достатъчно или пък не съвсем… Защитени ли са икономическите интереси на потребителите при предоставяне на цифрово съдържание и цифрови услуги, както и при продажба на стоки?
Отговор на всички тези въпроси ще получите на нашия семинар, с гост лектор професор доктор Таня Йосифова.
Онлайн
180,00 лв. без ДДС
Out of stock
Накратко
Онлайн
Дата: 18.05.2023
9:30-13:00
Записвания до: 17.05.2023
Програма
- Кои са новостите по отношение на преддоговорната информация, предоставяна от онлайн магазините и онлайн платформите?
- Общи условия; задължение за деклариране дали третата страна е търговец или не; намаления; фалшиви отзиви; санкции
- Правните проблеми на онлайн платформите и онлайн търсачките по отношение на класирането (ранкинг) и основните параметри, определящи класирането.
- Запознали ли са онлайн платформите с правните изисквания?
- Какви са насоките на Европейската комисия по този въпрос?
- Договори за оптимизация на сайт и на социални мрежи
- Преглед на Закона за предоставяне на цифрово съдържание и цифрови услуги и за продажба на стоки
- Задължения на доставчика на цифрово съдържание и цифрови услуги и на продавача на стоки.
- Правни средства на разположение на кредитора при неизпълнение от длъжника – съотношение между тях.
Проф. д-р Таня Йосифова
професор по гражданско и търговско право, адвокат
Професор по Гражданско и търговско право. От март 2019 г. е заместник-председател и член на Централната избирателна комисия, а от 6 април 2022 г. е председател на Арбитражния съд към Българската стопанска камара.
През 2005 г. защитава докторска дисертация в УНСС на тема „Мнимо представителство“ и придобива докторска степен по право. Хабилитира се като доцент по Гражданско и семейно право в същия университет през 2008 г. От началото на 2021 г. придобива академичната титла „професор“. Била е ръководител на катедра „Частноправни науки“ на Юридическия факултет при УНСС.
Автор на няколко монографии в областта на частното право, помагало-казуси по облигационно право (в съавторство с проф. Златка Сукарева), съавтор е на учебник по Основи на правото. Автор е на учебник по облигационно право, както и на над 30 статии в областта на гражданското и търговското право, както и на научни доклади. Специализира в Юридическия факултет на Университета в Берген, Норвегия (2003 – 2004), Университета в Залцбург, Австрия (2005) и в Орхус, Дания (2007 г.).
Публикувала е статии в специализирани правни списания, била е лектор на семинари и учебни курсове, посветени на Правото на информационните и комуникационните технологии. Правен консултант на предаването „Законът и Темида“ по програма Христо Ботев на Българското национално радио.

Вижте какво сме Ви приготвили
Готови сте за обучение?
Можете да погледнете всички предстоящи събития, които сме приготвили за Вас
Сайтът е собственост на Международен правен Център, ЕИК: 176397057, адрес: "Княз Борис I" № 123 | За контакт : 0885363116